Pro začátek vám postačí boxerské rukavice
Bojové sporty

Jak začít s bojovými sporty

O bojových sportech obecně můžeme říct, že jsou velmi specifické. Kombinují totiž na jedné straně výbušnost a sílu, jak ji známe např. z atletiky nebo jiných běžných sportovních disciplín a zároveň vyžadují vysokou psychickou vyrovnanost a koncentraci.

Pro člověka, který by s něčím jako je box, kickbox či MMA chtěl začít bývá největší překážkou počáteční ostych a strach z neznámého prostředí. V první řadě je třeba vybrat si vhodný gym (neboli tělocvičnu) tak, aby vám sedli lidé, kteří tam chodí trénovat. Je docela běžné, že do některých klubů chodí trénovat ostří hoši, kteří např. pracují jako vyhazovači v barech a do jiného gymu zase budou chodit spíše sportovci, kteří se danému sportu věnují na závodní úrovni a připravují se do zápasu.

Pro začátek vám postačí boxerské rukavice

Také budete potřebovat nějaké vybavení do začátku. Pokud váháte, co koupit, abyste mohli začít, zkuste se podívat na web Boxerské-rukavice.cz, který poskytuje plno užitečných rad nejen nováčkům v boxu, ale i jiných disciplínách. Bandáže a rukavice budou asi tím prvním, co budete potřebovat. Připravte si tedy investici alespoň 1000 Kč. Pak vám určitě doporčím alespoň chránič na zuby (a to i v případě, že trénujete pouze rekreačně, bude se vám hodit).

Další kroky už budou jenom na vás. Buď můžete trénovat rekreačně a nebo si můžete vytyčit závodní cíle a začít se připravovat do svého prvního zápasu. Z vlastní zkušenosti vím, jaký je to zážitek. Do celého těla vám proudí adrenalin a nejistota – zda dokážete před svým soupeřem obstát, jestli vás to bude bolet a nebo jestli naopak budete mít převahu. Ať už zápas dopadne jakkoli, hlavní je skvělý pocit výhry nad sebou samým. Pocit, že jste dokázali čelit vlastnímu strachu z neznáma. A to je právě to, co dělá bojové sporty krásné.